O blogu

Ludzie w tleWitaj na moim blogu!

Ten blog powstał z zamiłowania do prawa pracy.

Inspiracją do jego powstania – jak to w życiu bywa, było samo życie 🙂 Obserwując małych i średnich przedsiębiorców, w tym z mojego bliskiego otoczenia, zauważyłam nierzadko bardzo niską świadomość praw i obowiązków, z jakimi trzeba się zmierzyć i których należy przestrzegać zatrudniając pracowników. Niekiedy niestety ta nieświadomość może okazać się kosztowna. Dla mnie – jako prawnika, rzeczy oczywiste okazują się nie takie oczywiste dla innych. Jak to mówią, istnieją cztery poziomy wiedzy: 1. nie wiesz, że nie wiesz; 2. wiesz, że nie wiesz; 3. wiesz, że wiesz; 4. nie wiesz, że wiesz. Najgorzej jest znaleźć się na pierwszym poziomie tj. kiedy dany problem albo ryzyko w ogóle nie zostały zidentyfikowane. 

Dlatego za pośrednictwem tego bloga będę się starała zwracać uwagę na najistotniejsze, najbardziej palące, ciekawe i nurtujące aspekty prawa pracy, tak aby pomóc lepiej zdefiniować i zidentyfikować sytuację prawną oraz ryzyka z nią związane.

Blog skierowany jest głównie do małych i średnich przedsiębiorców, ale jeśli jesteś pracownikiem to z pewnością znajdziesz tu także interesujące Ciebie treści. Zwykle bowiem prawa i obowiązki pracodawcy skorelowane są z obowiązkami i prawami pracownika, będąc ich lustrzanym odbiciem.

Zachęcam do komentowania i zadawania pytań.

Miłej lektury!