O mnie

Jestem radcą prawnym, absolwentką polsko-niemieckich studiów prawniczych (kierunek: German and Polish Law) na Wydziale Prawa na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Po studiach, obronie pracy magisterskiej oraz uzyskaniu tytułu LL.M. z zakresu prawa prywatnego międzynarodowego przeniosłam się do Wrocławia, gdzie w latach 2014-2016 przy OIRP we Wrocławiu odbyłam aplikację radcowską. Zwieńczeniem długich lat nauki było uzyskanie w 2017 r. pozytywnego wyniku z egzaminu radcowskiego.

Praktyczne doświadczenie oraz szlify zawodowe zdobywałam w jednej z prężnie rozwijających się wrocławskich Kancelarii.

Na co dzień zajmowałam się obsługą średnich i dużych przedsiębiorców z kapitałem zagranicznym, dzięki czemu miałam możliwość doradzać Klientom m.in. w szerokim spectrum spraw gospodarczych, w zakresie prawa spółek handlowych, prawa cywilnego, prawa mediów elektronicznych, w zakresie ochrony danych osobowych, prawa ubezpieczeń społecznych i w końcu – w mojej ulubionej dziedzinie – prawie pracy.

Na co dzień byłam blisko z działami HR spółek zatrudniających nawet kilkaset pracowników. Zdobyte doświadczenie dało mi pogląd oraz praktyczne spojrzenie na problemy prawne zarówno pracodawców jak i pracowników.

W ramach mojej praktyki prawa pracy m.in. opracowywałam dokumenty dot. zatrudnienia (umowy o pracę, umowy cywilnoprawne, kontrakty menedżerskie, umowy o świadczenie usług w ramach b2b) jak i rozwiązania stosunku pracy, prowadziłam spory w tym zakresie zarówno z pracownikami jak i organami kwestionującymi stosowane formy zatrudnienia; opracowywałam regulaminy pracy i wynagradzania, regulaminy ZFŚS, a także regulaminy dotyczące benefitów (pod kątem optymalizacji obciążeń publicznoprawnych), doradzałam działom HR w zakresie ułożenia stosunków z związkami zawodowymi, brałam udział w audytach dotyczących m.in, poprawności stosowanych form zatrudnienia w tym umów cywilnoprawnych.

A w 2017 r. … los rzucił mnie do Północnej Macedonii, gdzie początkowo jako in-house lawyer, a dziś jako zdalny konsultant doradzam w ramach powstającej tam inwestycji odlewni żeliwa.

Prywatnie uwielbiam podróże i też pewnie dlatego moja praca magisterska dotyczyła tematu związanego z turystyką, a konkretnie: „Odpowiedzialności odszkodowawczej biur podróży za utratę przyjemności z wakacji w polskim i niemieckim systemie prawnym”.

Poza tym moim drugim domem jest las, a energię czerpię z tańców i muzyki latynoamerykańskiej.

Ostatnio porwałam się także na ten szalony pomysł założenia własnej marki odzieżowej (www.othea.pl) oferującej ubrania do pracy przełamujące delikatnie biurowy dresscode i wykonane przede wszystkim z świetnych jakościowo, włoskich naturalnych tkanin. Okazało się to sporym wyzwaniem!